play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: Nowe miejsca w miejskim żłobku

today31 stycznia 2020

Background

Nowe miejsca w miejskim żłobku. Miasto Chorzów utworzyło dodatkowych 11 miejsc opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia  w Filii Żłobka Miejskiego, zlokalizowanej przy ul. Kochanowskiego 18.

Łączne koszty utworzenia nowych miejsc wyniosły ponad 290.000zł, z czego Miasto przekazało środki własne w wysokości 60.500zł, a także pozyskało dotację w wysokości 233 646,62zł w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Maluch+ 2019.

Środki powyższe przeznaczone zostały m.in. na pokrycie kosztów prac budowlano – remontowych celem przystosowania infrastruktury lokalowej oraz spełnienia wymogów sanitarno – zdrowotnych wymaganych dla osiągniętej liczby miejsc w placówce.  Ponadto, w meble i sprzęt doposażone zostały sale zabaw i odpoczynku, a także jako nowość, utworzona została sala sensoryczna dla dzieci. Zakupiono szereg pomocy i materiałów edukacyjnych. Dzieci będą mogły korzystać także z nowoczesnych, interaktywnych zabawek i innych pomocy pozytywnie wspomagających ich rozwój. Za w/w środki udało się także doposażyć w nowy sprzęt, żłobkowy plac zabaw.

Nowością w placówce jest sala sensoryczna wyposażona w sprzęt służący do poznawania świata – wspomagających rozwój dzieci. Sala wyposażona została m.in. w:

– kurtynę świetlną,
– drewniany zamek sensoryczny,
– hamak kropla i pufę sensoryczną
– podświetlany stół
– a także szereg drobniejszego sprzętu i pomocy (magiczny sześcian, kula plazmowa itp.)

Powyższe środki umożliwiły zarówno adaptację jak i doposażenie pomieszczeń pozwalające na zwiększenie dotychczasowej  liczby miejsc w Filii z 66 na 77.

 

źródło/chorzow.eu

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content