play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Chorzów: Nowoczesne mieszkania oddane lokatorom! „Na dachu garażu plac zabaw z trawnikiem”

today18 sierpnia 2021

Background

Dwa nowe budynki mieszkalne przy ulicy Żeromskiego mają już swoich lokatorów. Pierwsi z nich klucze do własnego M odebrali we wtorek 17 sierpnia. Inwestycja przy ul. Żeromskiego to dwa, pięciokondygnacyjne budynki mieszkalne, w których znajdują się 42 mieszkania. Ich budowa kosztowała 13 milionów złotych. Miasto partycypowało w kosztach na poziomie 6 milionów złotych. Reszta to wkład własny Regionalnego TBS i środki z Banku Gospodarstwa Krajowego.

– Sposób w jaki został wykonany ten budynek to już naprawdę wysoka jakość. Mądrze wykorzystano każdy metr powierzchni. Oprócz komfortowych mieszkań dochodzących do 58 metrów kwadratowych powierzchni, mamy też garaże, a na dachu garaży mały plac zabaw wraz z trawnikiem – tłumaczy Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Wszystkie mieszkania posiadają komórki lokatorskie i są zrealizowane w standardzie „pod klucz” tj. wyposażone w urządzenia sanitarne, panele podłogowe, płytki ceramiczne oraz potrzebne instalacje. Mieszkania mają powierzchnie od 38 m2 do niemal 60 m2. Oba budynki dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Również niektóre mieszkania zostały zaprojektowane z myślą o osobach z ograniczoną mobilnością

– Powstało jedno mieszkanie jednopokojowe, 33 mieszkania dwupokojowe i 8 mieszkań trzypokojowych – wskazuje Leszek Wenda, Prezes Regionalnego TBS.

Mieszkania nie są lokalami komunalnymi, to model znany z towarzystw budownictwa społecznego, oparty na wpłacie własnej, czynszu i opcji dojścia do własności. Urząd Miasta przeprowadzał nabór na lokatorów, którzy musieli spełniać odpowiednie kryteria finansowe.

To kolejna inwestycja mieszkaniowa, w którą zaangażował się Urząd Miasta w Chorzowie. W ostatnich latach oddano do użytku nowoczesne budynki przy ul. Kościuszki oraz ul. Truchana. Niebawem do użytku oddany zostanie cały kompleks mieszkaniowy przy ul. Karola Miarki, a w najbliższych latach w ramach SIM Śląsk w Maciejkowicach powstanie osiedle na nawet 1200 mieszkań.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content