play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Chorzów: Policjanci ponownie zauważyli pożar i ruszyli na ratunek

today25 stycznia 2022

Background

Chorzowscy policjanci ponownie uratowali życie mieszkańca jednej z kamienic, gdzie doszło do pożaru. Szybka reakcja mundurowych pozwoliła uniknąć tragedii.

To już druga tego typu interwencja chorzowskich policjantów. Przypomnijmy, że mundurowi 10 stycznia br. dzięki czujności podczas patrolu zapobiegli tragedii przy ul. Armii Krajowej. Teraz podobnie było na ul. Stefana Batorego.

CZYTAJ TAKŻE:

Do zdarzenia doszło w niedzielę około 2.30. Policjanci z komisariatu I patrolowali wspomnianą ul. Stefana Batorego. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli dym wydobywający się z jednego z mieszkań, znajdującego się na drugim piętrze kamienicy.

Stróże prawa wezwali na miejsce odpowiednie służby. Widząc rosnące zagrożenie nie czekali na straż pożarną, tylko sami postanowili interweniować. Policjanci dostali się do środka mieszkania, w którym wybuchł pożar. W jednym z pomieszczeń zauważyli mężczyznę i natychmiast ewakuowali go w bezpieczne miejsce. Następnie mundurowi powrócili do lokalu i ugasili ogień, który na całe szczęście nie dostał się poza kuchnię.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii, a 62-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content