play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów. Urząd Miasta odkupi chryzantemy od sprzedawców

today4 listopada 2020

Background

Urząd Miasta pomoże chorzowskim producentom i sprzedawcom kwiatów. Do piątku  przedsiębiorcy będą mogli złożyć wniosek, na podstawie którego Miasto Chorzów odkupi od nich rośliny. Dodatkowo sprzedawcy będą mogli także sprzedać swój towar na targu kwiatów.

Chorzów wesprze ogrodników i sprzedawców chryzantem. Przedsiębiorcy, którym zamknięcie cmentarzy uniemożliwiło sprzedaż towaru teraz będą mogli to zrobić. Jutro w godzinach 10 -17 miasto bezpłatnie udostępni im płytę rynku.

– Nasi ogrodnicy, nasi producenci chryzantem i innych roślin, które trafiają w okolicy 1 listopada na groby będą wystawiać swoją produkcję. Będzie to można nabyć. My od producentów nie oczekujemy żadnej opłaty, wspieramy ich tym samym.  – Mówi Marcin Michalik – wiceprezydent Chorzowa.

Ponadto miasto wystartowało też z pomocą finansową. Wsparcie polegać będzie na odkupieniu kwiatów.

-Kwiaciarniom proponujemy wsparcie do 3 tysięcy złotych, producentom do 5 tysięcy złotych. W ciągu najbliższych kilku dni będzie można pobrać i zgłosić do nas konkretny wniosek, uzasadnić swoją potrzebę. W przyszłym tygodniu będziemy wypłacać te środki. – dodaje wiceprezydent Michalik.

Przedsiębiorcy, którzy chcą by Miasto Chorzów odkupiło od nich kwiaty, wnioski mogą składać  do piątku (06.11).

Fot.: UM Chorzów

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content