play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Chorzów: Porodówka wystartowała! Nowoczesny sprzęt i wyposażenie

today2 lipca 2021

Background

Nowe oddziały – ginekologiczno-położniczy oraz neonatologii – rozpoczęły już działalność w ramach Zespołu Szpitali Miejskich. Pierwsze pacjentki już przebywają na oddziale.

Zgodnie z deklaracjami dyrektora Jerzego Szafranowicza oraz Prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali, porodówkę i neonatologię otwarto dokładnie 1 lipca: na parterze i pierwszym piętrze budynku nr 1. Wcześniej przez kilka miesięcy odbywał się tutaj remont i prace adaptacyjne. Zakupiono i zamontowano też nowoczesny sprzęt oraz wyposażenie. Całość kosztowała ponad 7 milionów złotych.

Oddział ginekologiczno-położniczy to maksymalnie 15 miejsc dla mam z dziećmi oraz zespół porodowy umożliwiający 3 porody w tym samym czasie. Na oddziale znajdują się stanowiska resuscytacyjne dla noworodków zawierające urządzenia do ogrzewania, respirator czy kardiomonitor. Na pierwszym piętrze ulokowany został oddział neonatologii na 12 miejsc, dla wcześniaków, noworodków obserwowanych czy tych wymagających ciągłej i pośredniej opieki. Oddział wyposażony jest w 4 inkubatory i posiada 2 stanowiska intensywnej terapii. Na terenie oddziału znajduje się też pokój laktacyjny ze sprzętem chłodniczym.

Władze szpitala oraz miasta podjęły decyzję o stworzeniu nowej porodówki po tym, kiedy pod koniec zeszłego roku prywatny podmiot zapowiedział zaprzestanie działalności ginekologiczno-położniczej w Chorzowie.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content