play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: Pożar hali magazynowej przy ul. Skargi. „Można było się udusić”

today21 czerwca 2021

Background

Ogień został już opanowany, ale dogaszanie może potrwać jeszcze kilka godzin. Mowa o pożarze do którego doszło nad ranem w Chorzowie. Ogień i gęsty, czarny dym pojawił się w hali magazynowej przy ul. Piotra Skargi.

– To hala w której składowane są plastiki. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało – potwierdza reporterowi Radia Piekary st. kpt. Tomasz Szymański z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Okoliczni mieszkańcy, z którymi rozmawiał na miejscu zdarzenia nasz reporter, najbardziej obawiali się gęstego dymu. – Można było się udusić, bo taki smród był. Trzeba było okna od razu pozamykać – mówią.

Przyczyny zaprószenia ognia w chorzowskiej hali nie są na razie znane. Wyjaśnią to policja i biegli.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

16 zastępów straży walczy z pożarem hali magazynowej i warsztatu samochodowego w Chorzowie. Doszło do niego przy ulicy Piotra Skargi. Na miejscu jest również pluton ratowniczo-chemiczny PSP – mówi reporterowi Radia Piekary st. kpt. Tomasz Szymański z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

– 44 ratowników jest na miejscu. Na razie nie mam informacji, żeby była konieczna ewakuacja, bo prawdopodobnie nie było ludzi w środku – mówi Radiu Piekary st. kpt. Tomasz Szymański z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

W hali magazynowej przy ulicy Piotra Skargi w Chorzowie składowane są elementy plastikowe. Na razie nie ma informacji, czy kłębiący się dym jest niebezpieczny dla zdrowia mieszkańców. 

Fot: Facebook/Informacje drogowe – Śląsk i okolice/Marcin Rutkowski

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content