play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: Prokuratura ustaliła tożsamość zwłok znalezionych po pożarze

today22 czerwca 2021

Background

Prokuratura ustaliła tożsamość zwłok znalezionych w zgliszczach po pożarze w Chorzowie. Według najnowszych informacji zmarły to właściciel firmy tekstylnej, która w hali magazynowej miała swoją siedzibę.

Prokuratura w Chorzowie ujawnia nowe fakty w sprawie znalezionych w zgliszczach zwłok po wczorajszym pożarze przy ulicy Piotra Skargi. Według ustaleń ciało należało do 40- letniego przedsiębiorcy, który prowadził w budynku swoją działalność gospodarczą. Informację potwierdził w rozmowie z naszym reporterem  Cezary Golik z Prokuratury Rejonowej w Chorzowie:

-Trwają czynności śledcze w tej sprawie. Wczoraj było to postępowanie w kierunku sprowadzenia pożaru budynku magazynowego przy ul. Piotra Skargi w Chorzowie. W godzinach wieczornych na skutek akcji gaśniczej, ratowniczej i ujawnienia zwłok mężczyzny. Wiemy, że był to 40-letni mieszkaniec Chorzowa, który prowadził działalność gospodarczą w tym budynku. Postępowanie zostało rozszerzone i jest prowadzone także w kierunku doprowadzenia tego człowieka do targnięcia się na własne życie.

Okoliczności śmierci mężczyzny są jednak na tyle niejasne, że prokuratura nie wyklucza także innych kierunków dochodzenia. Potwierdzają się tym samym wcześniejsze doniesienia mówiące o tym, że na ciele mężczyzny ujawniono obrażenia, które najprawdopodobniej nie powstały na skutek pożaru.

Na zwłokach mężczyzny ujawniono obrażenia ciała, których charakter wskazuje, że nie pochodziły od działania ognia i wysokiej temperatury. Miały inny charakter, miały charakter mechanicznych. W tej sytuacji bierzemy pod uwagę ewentualność zarówno działania samobójczego jak również ewentualność działania osób trzecich, które doprowadziły ewentualnie do śmierci tego człowieka. W tym postępowaniu jest wiele znaków zapytania. Żadna z hipotez nie ma pierwszeństwa przed pozostałymi.- dodaje Cezary Golik z Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.

Do pożaru doszło wczoraj rano przy ulicy Piotra Skargi w Chorzowie. Ogień pojawił się na terenie hali magazynowej w której składowane były materiały tekstylne. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Na miejscu pracowało 17 zastępów straży pożarnej i ratownicy. Pożar udało się opanować około godziny 8:00. Następnie przez kolejne godziny trwało dogaszanie pogorzeliska. Późnym wieczorem w wyniku przeszukiwań w zgliszczach hali ujawniono zwłoki mężczyzny.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content