play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Chorzów: Remont ul. 23 Czerwca? Urząd miasta prowadzi konsultacje z mieszkańcami

today12 października 2021

Background

Kolejna z chorzowskich dróg może doczekać się remontu. Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie ul. 23 Czerwca. Mieszkańcy wybiorą pomiędzy asfaltem a kostką brukową.

Obecnie ul. 23 Czerwca w Chorzowie wyłożona jest starą kostką brukową. Część mieszkańców domaga się wymiany nawierzchni, na taką która ograniczy hałas. Nie wszyscy chcą jednak przystać na taki pomysł.

Jedni wolą żeby był to asfalt, bo wtedy jest cicho, komfortowo dla pojazdów, ale też dla mieszkańców bo znacząco obniża się hałas. Niektórzy mówią jednak, że to jest zabytkowa cześć Chorzowa o starych tradycjach i korzeniach. Dlatego chcą pozostania zabytkowej kostki przy zabytkowych budynkach – tłumaczy w rozmowie z reporterką Radia Piekary rzecznik UM Chorzów, Kamil Nowak.

W związku z takim obrotem spraw Urząd Miasta w Chorzowie uruchomił społeczne konsultacje, które potrwają do piątku, 15 października. Odbywają się one w formie ankiety, którą można wypełnić w Centrum Inicjatyw Społecznych przy ul. 3 Maja 18, w godzinach od 7 do 15.

Na podstawie głosów podejmiemy decyzję, czy zostanie kostka, która zostanie zmodernizowana, czy postawimy na położenie asfaltu – mówi Kamil Nowak.

Nasza reporterka Marta Mosiołek postanowiła zapytać kierowców o ich zdanie w tej kwestii. Ci byli jednogłośnie za położeniem asfaltu.

Zdecydowanie asfalt. Po kostce tak wybija, że nie da się jeździć – mówi jedna z pytanych osób.

fot.: Mapy Google

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content