play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Chorzów: Ruszają remonty kolejnych dróg. Kierowców czekają utrudnienia

today6 października 2021

Background

Kolejne remonty ruszają na chorzowskich drogach. Prace zostaną wykonane na ulicach Stalowej, Maciejkowickiej, Granicznej oraz Parkowej. Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na wspomnianych odcinkach.

Remont rozpoczął się już na ul. Stalowej w Chorzowie Batorym. Prace były zapowiadane w sierpniu br. Spowodowane są w głównej mierze złym stanem nawierzchni przez natężony ruch samochodów ciężarowych w tym miejscu. Oprócz tego remonty ruszą na ul. Granicznej, Maciejkowickiej oraz Parkowej.

Przede wszystkim jest to wymiana nawierzchni, która jest uszkodzona przez normalne użytkowanie, tzw. warstwa górna asfaltu. Wymaga ona co kilka-kilkanaście lat wymiany ze względu na naturalne zużycie oraz warunki atmosferyczne – mówi reporterce Radia Piekary wiceprezydent Chorzowa, Marcin Michalik.

Wspomniane prace będą wiązać się z objazdami i utrudnieniami w ruchu drogowym. Kierowcy odczują ten fakt przede wszystkim przez remont ul. Parkowej, która jest ważnym łącznikiem między poszczególnymi lokalizacjami.

Wpływ na komunikację w mieście będzie miał remont ul. Parkowej , bo łączy ona Chorzów Stary z Klimzowcem, Centrum, Katowicami. Wiele osób z niej korzysta. Będzie wprowadzony objazd ulicą Kościuszki. Problemy mogą pojawić się także na ul. Maciejkowickiej, natomiast w Chorzowie Batorym będzie można skorzystać bez problemu z innych dróg – tłumaczy w rozmowie z nami Marcin Michalik.

Koszt wszystkich prac wyniesie ponad 2 mln zł. Wykonawcy mają zrealizować inwestycje jeszcze przed końcem roku.

Przypomnijmy, że obecnie w Chorzowie trwają także remonty głównych ciągów komunikacyjnych, którymi są ulice 3 Maja, Powstańców oraz Hajducka.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content