play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: Rutynowa kontrola drogówki skończyła się aresztowaniem dilera

today16 lutego 2021

Background

Miała być rutynowa kontrola drogowa – skończyło się na aresztowaniu. Chorzowscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. To nie jedyne co miał na sumieniu.

Policjanci z chorzowskiej drogówki, prowadząc kontrolę drogową,  zatrzymali kierowcę volkswagena. Tego dnia kontrolowali zwłaszcza, czy prowadzący pojazdy nie są pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Od początku kontroli, policjanci podejrzewali, że młody kierowca może być pod wpływem alkoholu. Szybko wykluczyło to jednak badanie trzeźwości. Wówczas mundurowi sięgnęli po urządzenie DrugRead. Wynik testu nie pozostawił wątpliwości, że 22-latek jest zażywał wcześniej amfetaminę.

Policjanci wobec takiego obrotu spraw postanowili przeszukać samochód mężczyzny. Znaleźli w nim amfetaminę, z której można było przygotować prawie 1400 porcji dilerskich, wagę, woreczki strunowe oraz pieniądze.

Po tym co policjanci odkryli w samochodzie, podjęto kolejne kroki. Przeszukano także miejsce zamieszkania dilera. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli kolejny kilogram amfetaminy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Źródło i fot. Śląska Policja/Chorzów

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content