play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: To nie czad. Kobieta została uduszona! Archiwum X wraca do sprawy

today11 września 2020

Background

6 lat od zabójstwa 75-letniej mieszkanki Chorzowa policjanci śląskiego Archiwum X powracają do sprawy. 16 listopada 2014 r. kobieta została uduszona w swoim mieszkaniu przy ul. 11 Listopada w Chorzowie. Dla zatarcia śladów zbrodni sprawca podpalił jej mieszkanie. Z uwagi na pojawienie się nowych okoliczności w sprawie, śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ponownie zajęli się jej wyjaśnieniem i ustaleniem sprawcy zabójstwa kobiety.

Do wybuchu pożaru doszło 16 listopada w jednym z mieszkań przy ulicy 11 Listopada w Chorzowie. Podczas akcji gaśniczej, strażacy odnaleźli ciało kobiety. Sekcja zwłok przyniosła zaskakującą informację. 75-letnia kobieta zmarła w wyniku uduszenia, a nie zatrucia tlenkiem węgla. W sprawie wszczęto śledztwo, a policjanci z wydziału kryminalnego rozpoczęli poszukiwania sprawcy zbrodni, które jednak nie doprowadziły do jego ustalenia.

Od zabójstwa kobiety minęło już 6 lat, ale o sprawie nie zapomnieli policjanci z Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, czyli z tzw. Archiwum X. W skład tego elitarnego zespołu wchodzą najlepsi, niezwykle doświadczeni policjanci. Ich zadaniem jest analiza spraw, które pomimo upływu wielu lat nie zostały wyjaśnione, a które, przy wykorzystaniu najnowszych technik badawczych, mają teraz szansę na rozwiązanie. To właśnie Ci policjanci w 2019 roku rozwikłali zagadkę zabójstwa sprzed 19 lat.

Teraz policjanci ze śląskiego Archiwum X, z uwagi na pojawienie się nowych, istotnych informacji, badają różne wątki zabójstwa w 2014 roku 75-letniej kobiety w Chorzowie.

Jednocześnie policja zwraca się do osób, które mają informacje mogące pomóc w zatrzymaniu sprawcy tej zbrodni, o skontaktowanie się z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach nr tel. 47 85 127 70, e-mail: kryminalna@ka.policja.gov.pl lub o kontakt z numerem alarmowym 112.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content