play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Chorzów: Trzech mężczyzn jednej nocy planowało samobójstwo

today20 lutego 2020

Background

Szybka reakcja i zdecydowana postawa służb uratowała trzech mężczyzn. Policjanci z Chorzowa informują, że w ciągu jednej nocy udało im się zapobiec aż trzem samobójstwom. Na szczęście nie doszło do tragedii.

 

W ciągu jednej nocy do Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie wpłynęły aż trzy zawiadomienia o osobach, które zamierzają popełnić samobójstwo. Policja musiała reagować szybko i zdecydowanie by ratować życie desperatów.

Jak wynika z informacji przekazywanych przez chorzowskich policjantów, pierwsze zgłoszenie wpłynęło około godziny 21:00 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Dotyczyło mężczyzny, który na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował, że zamierza popełnić samobójstwo. Policję zawiadomiła o tym znajoma mężczyzny zaniepokojona wpisem. Policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie miejsce pobytu mężczyzny. Gdy udało się je ustalić na miejsce udał się patrol. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych nie doszło do tragedii, a mężczyzna trafił pod odpowiednią opiekę medyczną.

Kolejne zawiadomienie dotarło do dyżurnego około 22:30. Tym razem zgłaszający poinformował policjanta, że chwilę wcześniej zadzwonił do niego znajomy z Chorzowa i powiedział mu, że chce popełnić samobójstwo. Ustalenie miejsca pobytu desperata tym razem było trudniejsze niż we wcześniejszym przypadku. Policjantom jednak udało się go odnaleźć i doprowadzić tę trudną sytuację do szczęśliwego finału.

Trzecie zgłoszenie, około 2:00 w nocy, dotyczyło mężczyzny, który na jednej ze stacji benzynowej wykrzykiwał, że chce się zabić. Na miejsce od razu udał się patrol z chorzowskiego garnizonu. Również tego mężczyznę udało się uratować i oddać pod opiekę służb medycznych.

Policjanci z Chorzowa przypominają, że osoby z uporczywymi i silnymi myślami samobójczymi mogą się zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych lekarz musi przyjąć taką osobę jeszcze tego samego dnia. Ponadto taka pomoc jest bezpłatna – nie trzeba być ubezpieczonym.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content