play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Chorzów: W ostatniej chwili złapał kobietę i nie dopuścił do tragedii

today31 lipca 2020

Background

W ostatniej chwili złapał kobietę i nie dopuścił do tragedii. 45-latka siedziała na krawędzi dachu budynku, gdy na miejscu zjawili się policjanci. Mieszkanka Chorzowa została przekazana pod właściwą opiekę.

Do zdarzenia doszło w czwartek kilka minut po 12.00.  Policjanci otrzymali informację, że na dachu jednego z budynków przebywa kobieta, która prawdopodobnie chce z niego skoczyć. Jako pierwsi na miejsce dotarli funkcjonariusze z chorzowskiej „jedynki”. Śledczy na dachu zauważyli kobietę, która siedziała na jego krawędzi. Stróże prawa nawiązali z nią kontakt. Gdy jeden z nich rozmawiał i uspakajał 45-latkę, drugi policjant starał się jak najszybciej dostać w miejsce, gdzie przebywała kobieta.

Akcja ratunkowa nie była łatwa, ponieważ w budynku brakowało bezpośredniego wejścia na dach. Funkcjonariusz zdecydował się pobiec do sąsiedniego budynku, gdzie z jednego z mieszkań przedostał się na sąsiedni dach, a następnie biegnąc po dachach, w ostatniej chwili złapał desperatkę i nie dopuścił do tragedii. Mieszkanka Chorzowa została przekazana pod właściwą opiekę.

 

źródło: KMP Chorzów

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content