play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: Wieża ,,Szybu Prezydent” już po remoncie!

today26 lipca 2021

Background

Widok na Chorzów i okolice, znów będzie cieszył oko mieszkańców i przyjezdnych. Zakończyły się prace związane z modernizacją oświetlenia i rewitalizacją wieży tego obiektu, który już od dawien dawna, jest wizytówką Chorzowa.

 

 

Zakończył się remont jednej z największych i najciekawszych atrakcji Chorzowa, wieży ,,Szybu Prezydent”. Naprawiono ją i zabezpieczono, wymieniono oświetlenie i odmalowano.

 

– Za kwotę niecałych 700 tysięcy złotych naprawiono i zabezpieczono największy zabytek Chorzowa. Po ponad 10 latach dzielnej służby mieszkańcom i turystom trzeba było, chociażby uzupełnić konstrukcję żelbetową. Zabezpieczyć wieżę przed działaniem deszczu i śniegu oraz odmalować obiekt. Dodatkowo za 70 tysięcy złotych, pozyskanych z metropolii Zagłębiowskiej. Zmodernizowano też oświetlenie wieży. Naprawiono oświetlenie słupowe. Wymieniono oprawy oświetleniowe na ziemi. Zmodernizowano zasilanie i ciągi kablowe, a także wyregulowano i zaprogramowano system oświetlenia – mówi rzecznik chorzowskiego magistratu, Kamil Nowak.

 

Dodaje także, że za chwilę obiekt zostanie otwarty dla turystów. Tara widokowy będzie czynny już od najbliższej soboty.

 

– ,,Szyb Prezydent” jest wieżą widokową, dlatego ze względów bezpieczeństwa, musi pozostawiać w nienagannej kondycji. Po kilku miesiącach przerwy, Chorzowianie i turyści, znowu będą mogli podziwiać Chorzów z poziomu tarasu widokowego zabytku. Obiekt zostanie udostępniony zwiedzającym, już 31 lipca – zaznacza Kamil Nowak.

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content