play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Chorzów: Wypożyczaj książki kiedy chcesz! Książkomat zawitał do miasta

today28 października 2021

Background

Książkomaty stale zyskują na popularności. Urządzenie dzięki któremu można wypożyczyć i zwrócić książkę przez 24 godziny na dobę zawitało do Chorzowa.

Od dziś mieszkańcy Chorzowa ale także wszyscy pozostali czytelnicy biblioteki miejskiej będą mogli w dowolnym momencie wypożyczyć lub oddać książkę. Wszystko za sprawą książkomatu, który pojawił się w Maciejkowicach na tarasie wejściowym do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 przy ul. Głównej 21.

Jest to urządzenie zautomatyzowane. Jego obsługa jest całodobowa. Wszystkie osoby, które będą miały po drodze ten książkomat, a niekoniecznie będą miały możliwość odwiedzić nasze filie biblioteczne w godzinach pracy zapraszamy do skorzystania z książkomatu – tłumaczy w rozmowie z naszym reporterem Beata Kaczmarek, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie.

Do skorzystania z książkomatu niezbędne jest posiadanie konta internetowego użytkownika biblioteki. Dzięki niemu można zamówić książkę, która następnie pojawi się w maszynie. Do dyspozycji czytelników jest blisko 30 tys. tytułów.

– Myślę, że każdy mieszkaniec, który będzie zainteresowany funkcjonowaniem i korzystaniem z książkomatu poradzi sobie z jego obsługą. Tak naprawdę jest to też rodzaj eksperymentu. Zobaczymy jak on się sprawdzi. Być może w przyszłości w takich miejscach gdzie jest duża odległość do filii bibliotecznej w Chorzowie takie książkomaty również będą mogły się pojawić – mówi nam wiceprezydent Chorzowa, Wiesław Ciężkowski.

 

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content