play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: Wzrosną ceny za wywóz śmieci!

today4 marca 2020

Background

Chorzów: Wzrosną ceny za wywóz śmieci! Opłata za wywóz śmieci w Chorzowie od kwietnia wzrośnie ponad dwukrotnie- to już pewne. Do tej pory mieszkańcy miasta płacili 12 złotych za segregowane nieczystości, wkrótce zapłacą za utylizację o ponad 120 procent więcej, czyli 26, 90 zł.  Jak zapowiadają władze miasta, znikną stawki za śmieci niesegregowane. Każdy mieszkaniec zobowiązany jest do selektywnej zbiórki śmieci, a tym którzy nie tego nie robią będzie naliczana stawka karna w postaci dwukrotności opłaty za odpady segregowane, czyli blisko 54 PLN.  Władze miasta podwyżkę tłumaczą wzrostem kosztów składowania odpadów.

Od kwietnia wzrosną ceny za wywóz śmieci. Mieszkańcy miasta muszą się przyzwyczaić, że będzie jedna stawka, a druga będzie naliczana karnie… Ważna zmianą jest to, że znika pojęcie niesegregowanych śmieci. Kiedyś była taka możliwość, teraz każdy ma obowiązek segregowania. Od 1 stycznia zmieniły się przepisy, to już nie jest możliwość, to jest obowiązek- wyjaśnia Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa:

 • cover play_arrow

  Chorzów: Wzrosną ceny za wywóz śmieci! Anna Jurzyca

 W przypadku domów wielorodzinnych obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa, więc jeśli ktoś z sąsiadów nie będzie segregował śmierci, stawkę karną będzie miał naliczony cały blok. Bardzo mało ludzi w Chorzowie segreguje śmieci. jeszcze nie naliczyliśmy nikomu takich kar. Na pewno będzie więcej kontroli, zawsze podchodzimy do tego z rozsądkiem i będziemy także informować mieszkańców i ostrzegać- mówi Marcin Michalik:

 • cover play_arrow

  Chorzów: Wzrosną ceny za wywóz śmieci! Anna Jurzyca

Co na to mieszkańcy Chorzowa:

 • cover play_arrow

  Chorzów: Wzrosną ceny za wywóz śmieci! Anna Jurzyca

Stawki będą obowiązywały od 1 kwietnia do końca maja. Na dwa miesiące bowiem została podpisana krótkoterminowa umowa z firmą Alba, a przetarg na odbiór odpadów od czerwca br. zostanie wkrótce ogłoszony.

 

fot. pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content