play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: Zmiana organizacji ruchu na Hajduckiej. Drogowcy rozpoczynają kolejny etap prac

today15 kwietnia 2021

Background

Kolejny etap prac na Hajduckiej w Chorzowie. Zmiany rozpoczynają się dziś  w samo południe. Dla kierowców oznacza to utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu.

Nowa organizacja ruchu, duży remont i zmiany na ulicy Hajduckiej w Chorzowie. To już drugi etap prac. Teraz drogowcy skupiają się na fragmencie między ulicami Dąbrowskiego i Wolności. Odcinek zostanie wyłączony z ruchu a kierowcy będą korzystać z objazdów mówi nam Kamil Nowak z Urzędu Miasta:

-Ten objazd jest wytyczony ulicami Wolności Armii Krajowej i ulicą Dąbrowskiego. Pieszym natomiast zostaną wyznaczone odpowiednie zabezpieczone ciągi umożliwiające dojście do posesji, które są położone w pobliżu prowadzonych prac. To wpłynie oczywiście na komunikacje miejską. Wszelkie komunikaty można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Udostępniony zostanie też dojazd do posesji położonych na tym fragmencie ulicy Hajduckiej. Skorzystać z niego będą mogli lokatorzy budynków, firmy, służby komunalne i oczywiście pojazdy budowy. Auta jednak będą mogły jeździć tylko jedną stroną od ulicy Dąbrowskiego.

Zakończenie tego etapu prac na Hajduckiej planowane jest do końca lipca.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content