play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzowski szpital będzie leczył chorych na COVID-19

today30 października 2020

Background

Chorzowski szpital będzie leczył chorych na COVID-19. 50 łóżek dla chorych w wyniku zakażenia koronawirusem jest przygotowywanych w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. To odpowiedź na wciąż pogarszającą się sytuację epidemiczną.

Do dyspozycji pacjentów placówka przygotuje na razie, 40 łóżek dla pacjentów dorosłych i 2 stanowiska do intesywnej terapii oraz 10 łóżek dla dzieci. Pierwsi pacjenci są już leczeni na COVID-19 w szpitalu przy ul. Strzelców Bytomskich. Pozostałe łózka są jeszcze przygotowywane:
Trwają prace przygotowawcze polegające m.in. na ustawianiu śluz dekontaminacyjnych, podłączaniu tlenu czy instalacji sprzętu do monitorowania. – mówi rzecznik ZSM w Chorzowie Kamil Nowak

W wyniku reorganizacji oddziałów szpitalnych udało się nam wygospodarować miejsce dla chorych i podejrzewanych o zakażenie koronawirusem. Co ważne, nie rozwiązaliśmy, ani nie zawiesiliśmy żadnego oddziału. Realizujemy też ważne, planowe zabiegi niezwiązane z koronawirusem, ale ich dalsza realizacja będzie zależała od sytuacji związanej z COVID – tłumaczy dr Beata Reszka, dyrektor ds. medycznych Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich.

Reorganizacji została poddana również izba przyjęć. Część, gdzie do tej pory były przyjmowane osoby z urazami ortopedycznymi, została przemieniona na izbę przyjęć osób podejrzewanych o zakażenie koronawirusem.

Źródło: ZSM Chorzów

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content