play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chwile grozy na jeziorze Pławniowice. Łódź przewróciła się do góry dnem

today15 czerwca 2021

Background

Chwile grozy na jeziorze Pławniowice przeżyli płynący łódką mężczyźni. Z powodu załamania pogody żaglówka przewróciła się do góry dnem.

Pełniący w niedzielę służbę na jeziorze Pławniowice policjanci z katowickiego oddziału prewencji, zauważyli podczas patrolu zbiornika łódź żaglową „Omega”, która z powodu nagłego załamania pogody przewróciła się do góry dnem. W wyniku tego zdarzenia załoga żaglówki znalazła się poza łodzią. Policjanci natychmiast popłynęli w kierunku znajdujących się w wodzie czterech mężczyzn. Mieli oni założone kapoki, lecz próby utrzymania się na powierzchni sprawiały, że zaczęli opadać z sił.

Policjanci wciągnęli na pokład swojej łodzi jednego z nich, a pozostałych trzech wydostali z wody ratownicy z miejscowego stowarzyszenia żeglarskiego. Mężczyźni zrelacjonowali, że wypożyczyli łódź z klubu jachtowego, a następnie wypłynęli nią na jezioro. W pewnym momencie, widząc zbliżające się załamanie pogody, szybko skierowali się w stronę wypożyczalni. Niestety, nagły silny podmuch wiatru przewrócił żaglówkę i cała czwórka znalazła się w wodzie. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że jeden z mężczyzn prowadził łódź w ruchu wodnym znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, za co został ukarany mandatem karnym.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów i wspólnych działań z przedstawicielami klubu jachtowego, udało się uniknąć tragedii, a wycieńczeni, lecz cali i zdrowi żeglarze, znaleźli się bezpiecznie na brzegu.

źródło: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content