play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Chwile grozy w Siemianowicach Śl. Rzucił się z nożem na swojego znajomego

today27 lipca 2020

Background

Chwile grozy w Siemianowicach Śląskich. 41-letni mężczyzna w trakcie sprzeczki rzucił się z nożem na swojego znajomego, po tym jak wcześniej spożywali razem alkohol. Agresor nie udzielił żadnej pomocy rannemu koledze i jakby nic się nie stało oddalił się z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. 56-latek wspólnie ze swoim 41-letnim kolegą spożywali alkohol. W trakcie spotkania pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, w której trakcie młodszy z mężczyzn wyciągnął nóż i dwukrotnie ugodził znajomego w plecy. Agresor nie udzielił żadnej pomocy rannemu koledze i jakby nic się nie stało oddalił się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony sam powiadomił o zdarzeniu służby. 56-latek został zabrany do szpitala, a śledczy rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Ten po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany w noclegowni. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Funkcjonariusze znaleźli przy nim nóż, którym zadał ciosy znajomemu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego we wszczętym śledztwie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 56-latka. Następnie został doprowadzony do sądu, który na posiedzeniu zdecydował o tym, że podejrzany spędzi kolejne 3 miesiące w areszcie. Za popełnione przestępstwo może mu grozić nawet dożywocie.

 

źródło: KMP Siemianowice Śląskie

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content