play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Cieszyn: Nie zatrzymał się do kontroli. Okazał się przemytnikiem

today27 lutego 2020

Background

Nie zatrzymał się do kontroli. Okazał się przemytnikiem. Funkcjonariusze zablokowali drogę, którą jechał kierowca Audi. Wtedy mężczyzna zdecydował się na pieszą ucieczkę, ale został bardzo szybko zatrzymany. Jak się potem okazało, mężczyzna miał przy sobie ponad 4 kilogramy marihuany.

Informacje o potencjalnym przemytniku i pościg

Policjanci walczący z przestępczością gospodarczą ustalili, że 25-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego może przewozić przez teren Śląska znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania kierowcy w Brennej, ten jednak przyśpieszył i próbował uciec. Nie mógł jednak wiedzieć, że śledczy byli przygotowani na taką ewentualność – kierowcę zatrzymała policyjna blokada. Wtedy 25-latek wraz z pakunkiem pod pachą zdecydował się kontynuować swoją ucieczkę pieszo. W trakcie postanowił pozbyć się ładunku i odrzucił go za budynek, który właśnie mijał. Ostatecznie jednak trafił w ręce funkcjonariuszy.

Narkotyki nie były jedynym powodem ucieczki

25-latek z województwa kujawsko-pomorskiego nie posiadała uprawnień do prowadzenia pojazdu. Ponadto, co najważniejsze, w samochodzie przewoził prawie 4,5 kilograma marihuany, której próbował się pozbyć podczas swojej pieszej ucieczki. Mężczyzna tłumaczył, że nie zatrzymał sieć o kontroli, ponieważ nie posiada dokumentu uprawniającego go do kierowania samochodem. Dodał, że narkotyki nie są jego, nie potrafił jednak wytłumaczyć, czy je znalazł luz otrzymał od kogoś innego.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i nie zatrzymania się do kontroli, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content