play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Cieszyn: Ukradł samochód i nie tylko. Asystowała mu poszukiwana 17-latka

today14 stycznia 2022

Background

Policjanci z Cieszyna w błyskawicznym tempie namierzyli złodzieja samochodu. Oprócz wspomnianego przestępstwa mężczyzna narobił sobie także dodatkowych kłopotów. Wraz z nim była poszukiwana 17-latka.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Policjanci z Cieszyna otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Renault z terenu prywatnej posesji. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli szerokie poszukiwania. Uczestniczyli w nich m.in. mundurowi z zespołu wywiadowczego i to właśnie oni namierzyli złodzieja.

Mundurowi zauważyli auto w Skoczowie przy ul. Bielskiej i zatrzymali je do kontroli. Kierowca został sprawdzony przez policjantów. Okazało się, że 32-latek nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu, a dokumenty które przedstawił funkcjonariuszom nie były jego. Dodatkowo nie potrafił on wytłumaczyć w jaki sposób wszedł w ich posiadanie. Oprócz tego badanie alkomatem wykazało, że był pod wpływem alkoholu.

W samochodzie znajdowała się także pasażerka. 17-latka nie posiadała dokumentów i podała swoje dane ustnie. Policjanci szybko ustalili, że nie należały one do niej. Dziewczyna próbowała podszyć się pod swoją siostrę, dlatego że uciekła z ośrodka wychowawczego i była poszukiwana. Ostatecznie przyznała się do kłamstwa.

Mężczyźnie za kradzież, prowadzenia samochodu bez uprawnień i pod wpływem alkoholu, a także wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego nowe przepisy generują, że otrzyma on najprawdopodobniej zakaz prowadzenia pojazdów jak i również grzywnę w wysokości 30 tys. zł.

Dziewczynę zatrzymano w policyjnej izbie dziecka, a następnie odwieziono do ośrodka wychowawczego.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content