play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Co dalej z koronawirusem?

today6 marca 2020

Background

Będziemy żyć z koronawirusem bardzo długo – twierdzi Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas. Wyraził jednocześnie nadzieję, że szczepionka przeciwko temu wirusowi będzie dostępna w ciągu kilku miesięcy:

 

  • cover play_arrow

    Co dalej z koronawirusem? Redakcja Radia Piekary

Koronawirus dotarł już do 80 krajów. Liczba zgonów przekroczyła trzy tysiące. Prawie sto tysięcy ludzi jest zakażonych – wynika z najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia.

Dodatkowe materiały informacyjne dotyczące profilaktyki zdrowotnej trafiły już do szkół. Przekazał je minister edukacji, Dariusz Piątkowski. Resort edukacji opracował dwa takie plakaty. Jeden skierowany do dzieci zachęca do częstego mycia rąk przez 30 sekund, a także do zakrywania ust podczas kichania czy kaszlu zgiętym łokciem lub chusteczką. Drugi – skierowany jest do dorosłych. Dowiemy się z niego, że wirus przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu, kichania czy mówienia. Zachęca do zachowywania zasad higieny oraz utrzymywania co najmniej jednego metra odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Przypomnę, do polskich szkól trafi ponad milion litrów środka dezynfekującego; wyprodukują go Orlen i Polfa Tarchomin.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content