play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Co dalej z Pałacykiem Myśliwskim w Zielonej?

today28 lipca 2020

Background

Co dalej z Pałacykiem Myśliwskim w Zielonej? Wiele wskazuje na to, że pałac Donnersmarcków w Kaletach ( Zielonej ) doczeka się wreszcie lepszych czasów. Niszczejący budynek próbowano już kilkakrotnie sprzedać. Tym razem zabytkowym obiektem, zainteresował się przedsiębiorca, właściciel firmy Natur Day, który kupił budynek wraz z przyległym terenem. 

Co dalej z Pałacykiem Myśliwskim w Zielonej? Właściciel obiektu zlecił już wykonanie wizualizacji, obrazujących metamorfozę budynku i okalającego go parku. Odnowiony pałac z pewnością wpłynie na rozwój gospodarczo- turystyczny popularnego miejsca rekreacji w Zielonej.
Pałac myśliwski otoczony parkiem został zbudowany w latach 1860–1861 z inicjatywy hrabiego Guidona Henckla von Donersmarcka.  Poza sezonem łowieckim zamieszkiwali w nim urzędnicy hrabiego, natomiast w sezonie łowieckim byli to myśliwi- goście hrabiego. W tym miejscu rozpoczynano polowanie, tu także odbywał się pokot. Po II wojnie światowej posiadłość upaństwowiono i ulokowano w niej bazę Ośrodka Transportu Leśnego.
zdjęcie wizualizacji FB Miasto-Kalety

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content