play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Co dalej z PGG i polskim górnictwem?

today11 sierpnia 2020

Background

Co dalej z PGG i polskim górnictwem? Do Warszawy jadą dziś przedstawiciele tej największej w Europie spółki węglowej oraz związkowcy. Celem spotkania jest powołanie odpowiedniego zespołu.

Temu zespołowi będzie przewodniczył wicepremier minister aktywów państwowych, Jacek Sasin. Dzisiaj skupiamy się na tym, żeby przygotować dobre rozwiązania do przeprowadzenia jak najłatwiej polskiego górnictwa, nie tylko Polskiej Grupy Górniczej, przez te zmiany klimatyczne, zmiany prawne, które będą działy się w Unii Europejskiej w najbliższych latach. Chcemy być do tego dobrze przygotowani, ale jednocześnie też bronić polskiej racji stanu i polskiej gospodarki, tak żeby była konkurencyjna. Zależy nam na zapewnieniu miejsc pracy na Śląsku – mówił Maciej Małecki z Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Trzeba ustalić kto ma wejść w skład tego zespołu, dodaje Bogusław Hutek z górniczej solidarności:

Dojdzie do spotkania głównego zespołu w Warszawie i stamtąd będą płynąć pewne informacje. My uważamy, że najpierw musi spotkać się zespół główny, ustalić pewne kierunki – tak jak to ma wyglądać. Sygnał na dół i wtedy możemy się spotkać. Czy to będzie zespół w grupie PGG, czy to będzie zespół w grupie TAURON, czy inne zostaną zaproszone, to musi zostać ustalone 11 sierpnia w Warszawie – w jakim kierunku to ma iść i wtedy możemy tutaj, w PGG, rozmawiać. O czym jak mam rozmawiać, skoro nie znam kluczowych rzeczy, które interesują mnie, jako szefa Solidarności w Polskiej Grupie Górniczej?

Plan naprawczy dla górnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem trudnej sytuacji w Polskiej Grupie Górniczej, ma powstać do końca września.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content