play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Co wiemy o nowych ministrach zdrowia i spraw zagranicznych?

today21 sierpnia 2020

Background

Co wiemy o nowych ministrach zdrowia i spraw zagranicznych? Podczas swojego wczorajszego wystąpienia, premier Mateusz Morawiecki podał nazwiska nowych ministrów dwóch kluczowych resortów.

Mamy nowych ministrów. Wczoraj po południu ich nazwiska przedstawił premier Mateusz Morawiecki. Chodzi o kluczowe w dobie pandemii koronawirusa stanowisko ministra zdrowia i istotne z powodu wydarzeń na Białorusi Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Z trudną sytuacją szpitali i całego systemu zdrowia zmagać się będzie dotychczasowy szef Narodowego Funduszu Zdrowia, Adam Niedzielski.

Pan doktor Niedzielski od wielu lat pracuje w różnych obszarach administracji publicznej. Najpierw wiele lat temu zbierał to doświadczenie w Ministerstwie Finansów, potem w NIK-u, potem w innych ministerstwach, w tym w Ministerstwie Sprawiedliwości, ale także w ZUS-ie, a od mniej więcej dwóch lat pełni funkcję szefa Narodowego Funduszu Zdrowia – powiedział premier.

Polską dyplomacją zawiadywać będzie przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych i poseł Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Rau.

Pan profesor Zbigniew Rau sprawami zagranicznymi zajmuje się teraz. Bardzo wiele lat swojego życia zawodowego poświęcił na sprawy związane z tematyką zagraniczną. Jest profesorem prawa, zajmuje się tematyką transatlantycką, ma ogromne doświadczenie na polu współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, ale także ma ogromne zainteresowania gospodarcze czy europejskie – poinformował Mateusz Morawiecki.

Wybór nowych ministrów nie przekreśla jesiennej rekonstrukcji rządu, zazanaczył premier Morawiecki.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content