play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Co z bezrobociem w Bytomiu?

today2 października 2020

Background

Bezrobocie w mieście, choć bardzo wolno, jednak spada. W dalszym ciągu jednak jest dwucyfrowe. Taki stan utrzymuje się od maja. To  najwyższa stopa bezrobocia w całym regionie.

Początek roku i sytuacja covidowa troszkę nam to bezrobocie podwyższyło, natomiast teraz obserwujemy już trend spadkowy. Liczymy, że do końca roku uda się zejść poniżej dwucyfrowego bezrobocia, jakie aktualnie w Bytomiu mamy. Stopę bezrobocia mamy aktualnie 10,5%, niestety najwyższą w województwie. Jeżeli chodzi o liczbę osób bezrobotnych, to jest to na chwilę obecną 4 759 osób zarejestrowanych, także w porównaniu z poprzednim miesiącem jest spadek o blisko 10o osób. Jeżeli chodzi o nasz rejestr jest to przewaga kobiet – potwierdza Grzegorz Tomczak, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego nie pozostawiają złudzeń. W skali roku stopa bezrobocia wzrosła we wszystkich powiatach województwa śląskiego. Choć są miasta, gdzie ten wzrost jest minimalny. W stolicy naszego regionu tylko 1,5% osób pozostaje bez pracy.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content