play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Co z gigantycznymi podwyżkami cen? UOKiK sprawdza sklepy

today17 marca 2020

Background

Skoro jest za drogo to do akcji wkracza Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Są sygnały o rażącym podwyższaniu cen niektórych artykułów żywnościowych i higienicznych w związku z epidemią koronawirusa. Prezes Urzędu powołuje specjalny zespół, który będzie monitorował ceny.

 

  • cover play_arrow

    Co z gigantycznymi podwyżkami cen? UOKiK sprawdza sklepy Redakcja Radia Piekary

 

  • Epidemia koronawirusa to trudny czas dla nas wszystkich. Niestety, niepokój społeczny wywołany fałszywymi informacjami sprzyja też nieuczciwym działaniom przedsiębiorców. W efekcie wprowadzają oni w błąd, informując, że ich produkty chronią przed chorobą lub wielokrotnie zawyżają ceny. Docierają do nas sygnały o rażącym podwyższaniu cen niektórych produktów żywnościowych i artykułów higienicznych. Podjąłem decyzję o powołaniu specjalnego zespołu w urzędzie, który będzie monitorował ceny. Jeśli praktyki zostaną potwierdzone, podejmiemy dalsze działania ograniczające tego typu negatywne zachowania – mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

 

Jeśli niepokojące praktyki potwierdzą się, podjęte zostaną działania ograniczające tego typu zachowania. Pracownicy Inspekcji Handlowej zostali skierowani do monitorowania cen w sklepach.

 

  • Działamy efektywnie aby przeciwdziałać wprowadzaniu konsumentów w błąd i wykorzystaniu ich przez nieuczciwych przedsiębiorców. Dzięki współpracy z Allegro, które wykazało się odpowiedzialną postawą, wyeliminowano ponad 50 tysięcy ofert produktów mających rzekomo pomóc w walce z koronawirusem. Dostajemy również skargi na sprzedawanie podstawowych produktów na marżach naruszających zasady współżycia społecznego. Wiele osób próbuje wykorzystać obecną sytuację biznesowo – nie może być jednak mowy o zarabianiu na strachu obywateli – dodaje Tomasz Chróstny.

 

źródło:uokik.gov.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content