play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Co z pielgrzymką kobiet do sanktuarium w Piekarach? Jest decyzja metropolity katowickiego

today3 sierpnia 2020

Background

Co z pielgrzymką kobiet do sanktuarium w Piekarach? Jest decyzja metropolity katowickiego. Tegoroczna stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społęcznej w Piekarach Śląskich odbędzie się także w formie nadzwyczajnej. W niedzielę poinformował o tym arcybiskup Wiktor Skworc w specjalnym komunikacie przesłanym do parafii.  W niedzielę 16 sierpnia po uroczystości Wniebowzięcia NMP, w piekarskiej bazylice o godzinie 10.00 odbędzie się uroczysta msza, do której zaproszone zostaną przedstawicielki pielgrzymujących kobiet. Pozostałe panie i dziewczęta wraz z całymi rodzinami będą mogły uczestniczyć w spotkaniu dzięki przygotowanym i udostępnionym transmisjom. Radio Piekary będzie transmitowało uroczystości poprzez radiowy Facebook. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Jan Romeo Pawłowski, pracownik Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Co z pielgrzymką kobiet do sanktuarium w Piekarach? Niestety, obecna sytuacja epidemiczna nadal nie pozwala przeżyć pielgrzymki w tradycyjnym kształcie, w plenerze na piekarskim wzgórzu – napisał abp Wiktor Skworc. Namiastką sierpniowych wydarzeń będzie uroczystość w piekarskiej bazylice. Metropolita katowicki zaprosił cały świat żeński i rodziny do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej za pośrednictwem mediów. „Bożej Opatrzności powierzymy wszystkie nasze osobiste intencje oraz osoby zmagające się z obecną sytuacją w kraju i na świecie, szczególnie zaś chorych, ich najbliższych oraz służby medyczno-sanitarne. Maryję, czczoną w Piekarach Śl. jako Lekarkę, z pokorą będziemy prosić o dar zdrowia i pomyślności„-  podkreślił w komunikacie abp Skworc.

Pełny tekst zaproszenia:

Już za dwa tygodnie przedstawicielki kobiet i dziewcząt spotkają się w piekarskiej bazylice, aby oddać cześć Maryi, Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Niestety, obecna sytuacja epidemiczna nadal nie pozwala nam przeżyć pielgrzymki w tradycyjnym kształcie, w plenerze na piekarskim wzgórzu. Dlatego też cały żeński świat i rodziny naszej archidiecezji zapraszam do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów.

Naszą modlitwę rozpoczniemy w niedzielę 16 sierpnia o godz. 10. Po złożeniu hołdu Matce Bożej wysłuchamy przesłania społecznego. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Jan Romeo Pawłowski, pracownik Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Bożej Opatrzności powierzymy wszystkie nasze osobiste intencje oraz osoby zmagające się z obecną sytuacją w kraju i na świecie, szczególnie zaś chorych, ich najbliższych oraz służby medyczno-sanitarne. Maryję, czczoną w Piekarach Śl. jako Lekarkę z pokorą będziemy prosić o dar zdrowia i pomyślności.

Uroczystość będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice. W ramach bezpośredniego przygotowania do tej uroczystości od czwartku 13 sierpnia w imieniu duszpasterzy Piekarskiego Sanktuarium zapraszam do przeżycia triduum modlitewnego za pośrednictwem łącza internetowego, codziennie od godz. 18. W programie: Msza św., konferencja maryjna, różaniec św., litania do Matki Bożej Piekarskiej oraz Apel Jasnogórski. Link do połączenia dostępny jest na powitalnej stronie internetowej Sanktuarium.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content