play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Co z podwyżkami za wodę i ścieki w Bytomiu?

today14 maja 2020

Background

Co z podwyżkami za wodę i ścieki w Bytomiu? Jak podaje Urząd Miasta w Bytomiu ceny za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków w mieście pozostają bez zmian.

Ceny pozostaną bez zmian dzięki podjętej przez Zarząd Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego decyzji o przyznaniu bonifikaty dla odbiorców tych usług.

Podwyżka ceny za odprowadzanie ścieków nie zostanie wprowadzona w tym roku w Bytomiu. Przyjęta 19 kwietnia 2018 r. taryfa zakładała wzrost ceny o 1 gr. Jednak w obliczu pandemii koronawirusa nie chcemy dokładać mieszkańcom niepotrzebnych opłat. W dodatku takich, które nie mają ekonomicznego uzasadnienia – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Utrzymanie cen dostawy wody i odbioru ścieków na dotychczasowym poziomie jest niezbędne, szczególnie teraz, biorąc pod uwagę możliwe skutki pandemii. Taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Bytom obowiązuje od 22 maja 2018 roku. Została wprowadzona na okres 36 miesięcy.

Od 24 maja 2020 roku powinny obowiązywać już nowe ceny i stawki. Zgodnie z przewidywaniami, ceny powinny wzrosnąć, jednak tak się nie stanie. Przyznana bonifikata będzie obowiązywała do 31 grudnia 2020 roku lub do końca okresu obowiązywania obecnej taryfy.

Bytomianie będą płacić za wodę i ścieki tyle ile dotychczas, choć będą obowiązywały nowe ceny taryfowe. Trzeba zaznaczyć, że wprowadzona bonifikata jest działaniem jednorazowym, które ma na celu wsparcie mieszkańców miasta w trudnym społecznie i gospodarczo czasie.

 

Źródło: UM Bytom

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content