play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Co z rannymi Ślązakami? Nowe ustalenia ws. wypadku polskiego autokaru na Węgrzech

today10 sierpnia 2020

Background

Co z rannymi Ślązakami? Nowe ustalenia ws. wypadku polskiego autokaru na Węgrzech. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło na autostradzie M5 w pobliżu miejscowości Kiskun-Félegyháza na południu Węgier.

Autokar zjechał do rowu i przewrócił się. Zginęła jedna osoba, a 24 trafiły do szpitala. Pojazdem podróżowało 46 osób w tym dwóch kierowców. Podróżni to głównie  mieszkańcy województwa śląskiego. Niewykluczone, że jeszcze dziś grupa turystów wróci do Polski.

Większość pasażerów nadal jest w szpitalach na Węgrzech. Tam przechodzą badania. Ci, którzy są w dobrym stanie i lekarze na to zezwalają przywożeni są do hotelu, który zapewnił organizator wyjazdu. Także jest już tam kilka osób. Czekamy aż wszystkie osoby będą mogły opuścić szpitale, wówczas zostaną przetransportowane do hotelu. Tam czekają przed hotelem dwa autokary podstawione również przez organizatora i tymi autokarami, mamy nadzieję, że jeszcze dzisiaj ta grupa turystów wróci do Polski – mówiła Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Zgodnie z ustaleniami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, poszkodowani są z różnych miejscowości naszego województwa – to m.in. Bielsko-Biała, Żywiec, Skoczów, Tychy, Żory, Ruda Śląska. Jest również kilku pasażerów z Lublina. Stan zdrowia osób pozostających w szpitalach nie zagraża ich życiu.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content