play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Co zrobić, żeby maksymalnie wykorzystać potencjał swojego mózgu? Podpowiemy wam!

today9 września 2020

Background

Co zrobić, żeby maksymalnie wykorzystać potencjał swojego mózgu? Podpowiemy wam! Co wspólnego ma nauka z cytryną i miechunką? Co łączy bohaterów mitów i Harry’ego Pottera? Jak mówić, żeby nie tylko być słuchanym, ale żeby budzić zachwyt? I co zrobić, żeby maksymalnie wykorzystać potencjał swojego mózgu, który codziennie wchłania 34 gigabajty danych? Na te wszystkie pytania odpowie drużyna wyjątkowych nauczycieli w najnowszej serii warsztatów edukacyjnych Przecinka i Kropki – #Wiem i Kropka! Kolejne warsztaty pojawiają się sukcesywnie i można je śledzić na stronie Empik.com oraz na fanpage’u Przecinek i Kropka na Facebooku.

Co zrobić, żeby maksymalnie wykorzystać potencjał swojego mózgu? Podpowiemy wam! Nowa, darmowa seria warsztatów edukacyjnych online Empiku odpowiada na potrzeby, które są najczęściej wskazywane w badaniach, jako najpotrzebniejsze w programie nauczania: umiejętności miękkich, interpersonalnych oraz wiedzy praktycznej. Jakie są zagadnienia, które obecnie pasjonują dzieci? Jakiej praktycznej wiedzy brakuje w systemie nauczania? Nowe technologie i psychologia – to tematy, które stały się dla wszystkich niezwykle ważne podczas nauki zdalnej, a teraz żywo pasjonują i sprawiają, że nauka nawet bardzo skomplikowanych zagadnień jest przyjemna. Wraz z zespołem znanych, lubianych i docenianych edukatorów Przecinek i Kropka rusza z nowym programem edukacyjnym: #Wiem i Kropka!

Jak skutecznie wykorzystywać nowoczesne technologie w nauce wyjaśni Nauczycielka Roku 2019 – Zyta Czechowska wraz z Jolantą Majkowską (współautorką bloga specjalni.pl). Opowiedzą m.in. o interaktywnych aplikacjach, mapach myśli oraz o nauce programowania na wesoło. Anna Pactwa z Uniwersytetu Dzieci wytłumaczy, dlaczego warto popełniać błędy i jak pokonać złość. Z kolei Fundacja „Szkoła z klasą” zadba o cyberbezpieczeństwo i pokaże, co wie o nas nasz smartfon i komputer oraz jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami w internecie.

Nauczyciel z Internetów – Pan Belfer (Dawid Łasiński) zdradzi jak skutecznie się uczyć, jak radzić sobie ze stresem oraz jak motywować się do działania. Babka od polaka – Katarzyna Włodkowska nauczy, jak perfekcyjne prezentować się na forum oraz pokaże, jak można uczyć się na popkulturowych przykładach. Trenerka fitness – Ola Żelazo zadba o zdrowe kręgosłupy uczniów podczas specjalnych lekcji jogi!

Dzięki nowej serii darmowych warsztatów Empiku oraz Przecinka i Kropki uczniowie mogą być przygotowani na naukę najbardziej rozwojowych i uniwersalnych zagadnień, które niezależnie od okoliczności nauki – czy tej w szkołach, czy zdalnej – przydadzą się każdemu!

Kolejne warsztaty pojawiają się sukcesywnie i można je śledzić na stronie Empik.com oraz na fanpage’u Przecinek i Kropka na Facebooku.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content