play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Coraz młodsi sięgają po alkohol. 14-latka upiła się do nieprzytomności

today12 lipca 2021

Background

14-letnia mieszkanka Żor upiła się do nieprzytomności. Na szczęście dziewczynkę znalazł policjant będący w czasie wolnym od służby i sprowadził pomoc.

Wczoraj po godzinie 16.00 policjant z żorskiego wydziału ruchu drogowego, w czasie wolnym od służby, natknął się w parku na nietrzeźwą 14-latkę. Dziewczynka oddychała, jednak leżała zupełnie bezwładnie, przez co nie można było nawiązać z nią kontaktu. Policjant wezwał pogotowie i poinformował o zdarzeniu oficera dyżurnego.

Dziecko natychmiast zostało przetransportowane przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala, gdzie otrzymało fachową pomoc. Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach nastolatka spożywała alkohol i kto jej go dostarczył, ale policjanci starają się rozwiązać tę sprawę.

Niestety coraz młodsze dzieci sięgają po alkohol, przez co często potrzebują natychmiastowej pomocy medycznej.

Dlatego funkcjonariusze Śląskiej Policji zachęcają rodziców, którzy zmagają się z podobnymi problemami swoich dzieci, do kontaktu z doradcami tak zwanej Pomarańczowej Linii.

Jest to grupa osób zajmujących się profesjonalnie pomaganiem dzieciom i ich rodzicom w rozwiązywaniu trudnych problemów związanych z eksperymentowaniem z alkoholem oraz innymi środkami zmieniającymi nastrój i zachowania.

Wystarczy zadzwonić pod numer: 801 140 068.

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content