play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Coraz więcej pieszych ginie na drogach. Statystyki są przerażające

today20 listopada 2020

Background

Jest źle, a rok się jeszcze nie skończył. Tylko w listopadzie na śląskich drogach doszło do 6 wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych. Policja apeluje o ostrożność i wzmożoną czujność nie tylko do kierowców ale i do pieszych.

Piesi giną po zmroku, bo w większości przypadków nie posiadają elementów odblaskowych. Tylko w listopadzie na śląskich drogach doszło do 6 wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych. Policja po raz kolejny wystosowała apel w tej sprawie:

Apelujemy aby wzmożyć czujność i zachować zdrowy rozsądek. Apel ten dotyczy wszystkich, ponieważ kierujący mają obowiązek zachować szczególną ostrożność podczas poruszania się po drogach, jednak to nie zmienia faktu że pieszy również musi dołożyć swoją cegiełkę aby na drogach było bezpiecznie. – Mówi mł. asp. Dariusz Dobrzański z piekarskiej policji.

Statystyki są przerażające. W tym roku na drogach zginęło już 56 pieszych. Jeśli ostatnie tygodnie nie będą bezpieczniejsze to ten rok będzie bardziej tragiczny od poprzedniego. Warto dodać, że przynajmniej części z  wypadków można uniknąć po prostu nosząc odblaski. Elementy odblaskowe są widoczne dla kierowców już z odległości 200 metrów.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content