play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Cud, że nikt nie zginął. Pirat drogowy zatrzymany w Piekarach Śląskich

today22 stycznia 2021

Background

O 79 km/h dozwoloną prędkość przekroczył 32-letni mieszkaniec Katowic zatrzymany przez piekarskich policjantów z ruchu drogowego. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz stracił prawo jazdy. Policja apelując o rozsądek za kierownicą przypomina – naruszając przepisy ruchu drogowego narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu.

Kierowcom często wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Czy któryś z nich zastanawia się, co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną samochody, natomiast w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Policjanci z Piekar Śląskich każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Wczoraj mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego piekarskiej komendy dbając o bezpieczeństwo na drogach, sprawdzali prędkość z jaką poruszają się samochody. Na ulicy Wyszyńskiego w Piekarach Śląskich stróże prawa sprawdzili prędkość nadjeżdżającego pojazdu, a następnie zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało, mieszkaniec Katowic kierując Volkswagenem jechał z prędkością 129 km/h w obszarze zabudowanym, czym naraził się na utratę prawa jazdy. Mężczyzna ponadto otrzymał mandat karny w kwocie 500 zł.

– Policjanci nie będą pobłażliwi wobec rażących naruszeń przepisów, a kierujący dopuszczający się takich przewinień, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami – przypominają mundurowi.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content