Polska

Cudu na Wembley nie było. Niefortunna końcówka meczu z Anglikami

today1 kwietnia 2021

Background

Cudu na Wembley nie było i nasza reprezentacja wraca z Anglii bez punktów. Przegraliśmy 1:2 choć do remisu zabrakło niewiele, bo gola straciliśmy w końcówce spotkania

Pierwsza połowa wczorajszego meczu na Wembley – do zapomnienia, bo zagraliśmy bardzo słabo. Nie stworzyliśmy sobie żadnej sytuacji bramkowej, a do tego popełniliśmy błąd po którym podyktowany został rzut karny dla Anglików.

Nie popisał się w tej sytuacji Helik, który niepotrzebnie faulował Sterlinga. Choć tu można mieć wątpliwości czy rzeczywiście karny się należał, bo po analizie nie jest to takie pewne. Nie zmienia to faktu, że jedenastkę na gola zamienił Hary Kane.

Druga połowa po zmianach w naszych szeregach nieco lepsza. Był moment że zdominowaliśmy Anglików na ich połowie i to dało nam bramkę wyrównującą. Podanie Milika wykorzystał Moder. Wszystko działo się w 58. minucie.

Długo wydawało się, że jakimś cudem uda nam się wywieźć punkt z Wembley, ale niestety kolejne błędy w 85. minucie kosztowały nas stratę punktów. Po stałym fragmencie gry Szczęsnego pokonał Maguire. Szkoda, bo była szansa na zdobycie choć jednego punktu w meczu z Anglią, która również zagrała bardzo słabe spotkanie.

Ostatecznie mecz zakończył się przegraną Polaków 1-2.

Autor: Mateusz Terech