play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Slajder Pilne

Czarny marsz przechodzi przez Polskę. Kolejny dzień

today28 października 2020

Background

Marsz nieprzerwanie od czwartku. Czarny protest przybiera na sile. Obywa się też w śląskich miastach. Dziś kobiety masowo biorą wolne, marsze w Katowicach odbędą się wcześniej niż zwykle.

Sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego przybiera na sile. Organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet domagają się legalnej aborcji, anulowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz – tu cytat – prawdziwego Rzecznika Praw Obywatelskich. Protesty przechodzą też przez śląskie miasta.

Protesty wcześniej niż zwykle

Kolejna fala protestów przeciw zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, w Katowicach ma rozpocząć się dziś wcześniej niż zwykle, bo już od 12.00. Zresztą wiele osób wspierających ma dziś wolne – na znak protestu nie poszły do pracy. Około południa pierwsza demonstracja – tym razem studentów i doktorantów wyruszy sprzed Pomnika Powstańców Śląskich. Trzeba spodziewać się utrudnień.

Techno Blokada w Katowicach

Wieczorem Techno Blokada w rynku – organizowana przez kluby muzyczne, potem 'Spacer z siostrami” – jak zwykle w planach przejście w rejonie katowickich biur poselskich PiS i Konfederacji.

Od czwartku, codziennie, setki i tysiące osób manifestują swoje niezadowolenie po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że usunięcie płodu z powodu jego ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia lub nieuleczalnej choroby jest niezgodne z konstytucją.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content