play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Czarny marsz przechodzi przez Polskę. Kolejny dzień

today28 października 2020

Background

Marsz nieprzerwanie od czwartku. Czarny protest przybiera na sile. Obywa się też w śląskich miastach. Dziś kobiety masowo biorą wolne, marsze w Katowicach odbędą się wcześniej niż zwykle.

Sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego przybiera na sile. Organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet domagają się legalnej aborcji, anulowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz – tu cytat – prawdziwego Rzecznika Praw Obywatelskich. Protesty przechodzą też przez śląskie miasta.

Protesty wcześniej niż zwykle

Kolejna fala protestów przeciw zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, w Katowicach ma rozpocząć się dziś wcześniej niż zwykle, bo już od 12.00. Zresztą wiele osób wspierających ma dziś wolne – na znak protestu nie poszły do pracy. Około południa pierwsza demonstracja – tym razem studentów i doktorantów wyruszy sprzed Pomnika Powstańców Śląskich. Trzeba spodziewać się utrudnień.

Techno Blokada w Katowicach

Wieczorem Techno Blokada w rynku – organizowana przez kluby muzyczne, potem 'Spacer z siostrami” – jak zwykle w planach przejście w rejonie katowickich biur poselskich PiS i Konfederacji.

Od czwartku, codziennie, setki i tysiące osób manifestują swoje niezadowolenie po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że usunięcie płodu z powodu jego ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia lub nieuleczalnej choroby jest niezgodne z konstytucją.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content