play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Czech uciekał przez policją. Pościg pod Raciborzem

today12 czerwca 2021

Background

Uciekał bo nie miał prawa jazdy. Drogówka z Raciborza zatrzymała 32-latka z Czech. Ten został przyuważony jak przekroczył swoim mercedesem podwójną ciągłą.

Przyjechał do Polski ale zapomniał, że nie może prowadzić auta. 32-letni obywatel Republiki Czeskiej zatrzymany pod Raciborzem. Wpadł, ponieważ swoim mercedesem przejechał na podwójnej ciągłej.

Czujne oko mundurowego

Zobaczyli to mundurowi i próbowali zatrzymać i dowiedzieć się więcej. Kierowca nie zważał jednak na mruganie światłami i dźwięki syreny – rozpoczął się pościg który trwał od Zabełkowa aż do Gorzyc. Tam udało się zatrzymać pirata, który po drodze łamał szereg paragrafów kodeksu drogowego.

Wiadomo, czemu uciekał

Piratem drogowym okazał się 32-letni obywatel Czech. Mężczyzna podczas ucieczki przed policyjnym radiowozem popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym, stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia swojego, jak również innych osób. Szybko wyjaśniła się przyczyna ucieczki. Okazało się, pirat drogowy nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był trzeźwy. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego 32-latka zadecyduje sąd.

Pamiętajmy! Od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do kontroli stanowi przestępstwo. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na osoby łamiące przepisy sądy będą też nakładać bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content