play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Czeka nas Boże Narodzenie inne niż dotychczas. Wszystko przez pandemię

today9 listopada 2020

Background

Szukają oszczędności przez koronawirusa. Coraz więcej miast na Śląsku rezygnuje, bądź ogranicza świąteczne iluminacje, które już wkrótce mają się pojawić na ulicach. Tak jest między innymi w Bielsku-Białej czy Chorzowie.

Zabranie w tym roku choinek w dzielnicach Chorzowa. Zamiast tego stanie jedna centralna choinka zlokalizowana w okolicach chorzowskiego rynku. Jest to oczywiście związane z oszczędnościami. Pandemia koronawirusa znacząco odbiła się na budżecie miasta, ponieważ znacząco wzrosły wydatki Chorzowa – mówił Kamil Nowak z chorzowskiego magistratu.

Są gminy, którym uda się powtórzyć świąteczne iluminacje z lat poprzednich. W Sosnowcu, firma, która je wykona obniżyła cenę usługi.

To są koszty na poziomie około 600 tysięcy złotych, jeżeli chodzi o ten rok. W tej cenie mamy wszystko, czyli przywiezienie, montaż, serwis, naprawę i potem demontaż tych wszystkich ozdób świątecznych. Także jest to koszt, jeśli chodzi o nasze miasto, można powiedzieć, że nawet trochę mniejszy niż w ubiegłym roku, bo firma zeszła z ceny –  dodał Rafał Łysy z Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Jednak iluminacje to nie wszystko. Większość miast zrezygnowała z bożonarodzeniowych Jarmarków, podobnie będzie z Sylwestrem.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content