play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Czeladź: Areszt dla 17-latka za usiłowanie zabójstwa

today11 sierpnia 2021

Background

Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 17-letni mieszkaniec Czeladzi, który pod koniec lipca dotkliwie pobił 44-letniego mężczyznę. Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca w Czeladzi na ul. Nowopogońskiej niedaleko sklepu nocnego. Policyjny patrol zauważył mężczyznę, który pomagał przeciągnąć leżącego na jezdni 44-latka, aby nic mu się nie stało. Znajdujący się na drodze mężczyzna posiadał liczne obrażenia ciała. Po udzieleniu pomocy medycznej poszkodowany został przewieziony przez załogę pogotowia do szpitala.

Śledczy z czeladzkiej jednostki podjęli czynności zmierzające do ustalenia, co wydarzyło się tamtejszej nocy. Po wykonaniu wielu ustaleń mundurowi wpadli na trop 17-letniego mieszkańca Czeladzi, którego podejrzewali o ciężkie pobicie mężczyzny. Kryminalni ustalili miejsce pobytu nastolatka i go zatrzymali. 17-latek trafił następnie do policyjnego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić mu zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nie krótszą od 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego więzienia.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content