play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Czeladź: Byli tak ,,potrzebujący”, że ukradli nawet PUSZKĘ jednej z fundacji!

today3 sierpnia 2021

Background

Dwaj mężczyźni, którym śledczy zarzucają liczne włamania, kradzieże i uszkodzenia mienia, trafili do aresztu na 3 miesiące. Ich celem stała się nawet puszka, w której były zbierane pieniądze dla najbardziej potrzebujących dzieci w jednym z marketów. Sprawcom, za popełnione przestępstwa, grozi nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Czeladzi zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu będzińskiego w wieku 19 i 20 lat, podejrzanych o dokonanie szeregu włamań do sklepów na terenie Czeladzi w ubiegłym miesiącu. Natomiast Sąd Rejonowy w Będzinie zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Sprawcy upatrzyli sobie głównie sklepy spożywcze, aczkolwiek obok butiku z odzieżą również nie potrafili przejść obojętnie.

Mężczyźni odpowiedzą za kradzież z włamaniem do 5 czeladzkich obiektów. Ich działanie spowodowało spore straty właścicieli sklepów, gdzie ich wartość przekracza 5 tysięcy złotych.

Mężczyźni dostawali się do placówek handlowych poprzez wybijanie szyb, z których kradli głównie gotówkę. Żądza posiadania pieniędzy była na tyle duża, że z marketu spożywczego, sprawcy przestępstw ukradli puszkę z pieniędzmi jednej z fundacji. Gdzie odbywała się zbiórka dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Zatrzymani włamywacze po odbyciu nocy w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content