play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Czeladź: Okradł i pobił ukraińskiego kierowcę. Recydywista trafi za kratki

today4 lutego 2022

Background

Rozpoczął awanturę, pobił kierowcę, okradł i wymusił fałszywe oświadczenia. Recydywista z Sosnowca, który miał o wiele więcej na swoim sumieniu wpadł w ręce czeladzkich mundurowych.

Kilka dni temu do komisariatu policji w Czeladzi zgłosiło się mężczyzna świadczący usługi w jednej z firm przewozowych. Ukrainiec zeznał, że podczas jednego z kursów, który kończył się na ul. Orzeszkowej w Czeladzi został napadnięty przez pasażera.

W trakcie przejazdu mężczyzna rozpoczął awanturę, a w pewnym momencie przeszedł do czynów. Wykręcił rękę kierowcy i groził mu, że ją złamie. Następnie ukradł mu m.in. dokumenty, pieniądze, a także telefon. Jakby tego było mało napastnik zmusił Ukraińca do napisania dwóch fałszywych oświadczeń o fikcyjnych zdarzeniach drogowych. Na sam koniec 29-latek uciekł.

Stróże prawa szybko namierzyli agresora. Okazał się nim mieszkaniec Sosnowca, który już nie pierwszy raz wszedł w konflikt z prawem. Mężczyzna trafił do aresztu. Za swoje przewinienia odpowie jako recydywista. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content