play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Czeladź: Pożar zabrał im mieszkania. Co dalej z pogorzelcami?

today14 grudnia 2020

Background

Czeladź: Pożar zabrał im mieszkania. Co dalej z pogorzelcami? 9 grudnia br.  ostatni z najemców domu w Czeladzi wyprowadził się z hostelu w Będzinie. W uszkodzonym budynku znajduje się dziesięć lokali mieszkalnych.  Pięciu najemców przeprowadziło się do mieszkań zastępczych, zaproponowanych im przez AZM Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Trójka najemców przeniosła się do swoich rodzin. Jeden wykupiony lokal stał pusty, a jedna z najemczyń, z prawem do lokalu socjalnego, mieszkanie zdała. Przypomnijmy w nocy z  20 na 21 listopada br. wybuchł pożar w budynku przy ul. Nowopogońskiej. Wówczas 12 osób zostało bez dachu nad głową. Decyzją nadzoru budowlanego obiekt nie nadawał się do zamieszkania. Czy będzie możliwy jego remont okaże się po zakończeniu śledztwa, które prowadzi prokuratora. 

Czeladź: Pożar zabrał im mieszkania. Co dalej z pogorzelcami? Po pożarze lokatorzy z czterech mieszkań, które zniszczył ogień deklarowali, że przeniosą się do swoich rodzin. Jedna osoba, zajmująca mieszkanie bez umowy, sama postanowiła poszukać sobie innego miejsca. Propozycję lokali zastępczych, znajdujących się na stanie majątkowym SRK SA, Administracja Zasobów Mieszkaniowych przedstawiła pozostałym osobom, przebywającym chwilowo w hostelu w Będzinie.

W sprawie pożaru śledztwo prowadzi prokuratura z Będzina. Określenie zakresu prac, jakie trzeba będzie tam wykonać, nastąpi po zamknięciu śledztwa i udostępnieniu budynku.

 

info i fot. srk

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content