play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Czeladź: Recydywista ponownie wsiadł za kółko mimo, że nie powinien. Grozi mu kilka lat więzienia

today10 grudnia 2021

Background

Mimo dwóch czynnych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi, 56-letni mieszkaniec Czeladzi ponownie postanowił zaryzykować. Recydywista również tym razem wpadł w ręce policji, po tym jak wsiadł za kółko.

Podczas rutynowego patrolu policjanci z Czeladzi przejeżdżając ul. Szpitalną zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Fiat. Mężczyzna jest dobrze znany stróżom prawa. Posiada dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w przeszłości wiele razy był skazywany za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroków sądu.

Również tym razem funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem. Nerwowe zachowanie 56-latka wskazywało na to, że wyniki testu może ponownie zakończyć się dla niego niekorzystnie. Urządzenie wskazało blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policja zatrzymała recydywistę i osadziła w areszcie. Obecnie toczą się wobec niego aż 4 postępowania za prowadzenie w stanie nietrzeźwości. W więzieniu może spędzić kilka lat.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content