play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Czeladź: Stadion CKS-u zmienia się z każdym dniem. Miasto zapowiada kolejne prace

today8 grudnia 2021

Background

Stadion CKS-u w Czeladzi przechodzi prawdziwą metamorfozę. Zakończyła się termomodernizacja hali i budynku trybuny. Nie jest to jednak koniec remontu.

Władze Czeladzi poinformowały o zakończeniu prac związanych z termomodernizacją hali oraz budynku trybuny CKS-u. W ramach remontu ocieplony został cały budynek od fundamentów po dach. Wymianie uległy okna i drzwi, a także pojawiło się ogrzewanie.

– Dzięki ogrzewaniu będzie można użytkować trybunę przez cały rok, a nie tylko jak dotychczas w okresie letnim i jesiennym. Dzięki temu stowarzyszenia, które funkcjonują wokół naszego stadionu będą mogły mieć tam swoje siedziby, a sportowcy na bieżąco korzystać z szatni i całego obiektu – mówi naszej reporterce Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Pod koniec listopada został rozstrzygnięty przetarg, a także podpisano umowę na remont wnętrza budynku. Jakie zmiany czekają na użytkowników?

– Odnowimy wszystkie szatanie. Zostaną one wykafelkowane, znajda się w nich nowe natryski, pomieszczenia i siedziska na balkonie – wymienia Szaleniec.

Nie jest to koniec prac. Miasto zapowiada, że wiosną wyłoni firmę na realizację kolejnego etapu remontu.

Będziemy rozbudowywać na stadionie sekcję lekkoatletyczną, która ma duże tradycje w naszym mieście. Będzie nowa bieżnia. Mam nadzieję, że dzięki temu nastąpi tu rozwój sportu – oznajmia burmistrz.

fot. Miasto Czeladź

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content