play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Częstochowa: Miał w domu narkotyki za ponad 150 tysięcy złotych!

today13 sierpnia 2021

Background

Mozolne śledztwo i mocne uderzenie w narkotykowy biznes. Warte ponad 150-at tysięcy złotych środki odurzające przechwyciła częstochowska policja. Zabezpieczono prawie dwa i pół kilograma narkotyków.

W ubiegłym tygodniu kryminalni zwalczający przestępczość pseudokibiców zatrzymali 3 mężczyzn, którzy posiadali łącznie prawie 24 tysiące działek dilerskich amfetaminy, metamfetaminy i 44 tabletki ekstazy.

W ubiegły piątek (6 sierpnia) w wyniku podjętej obserwacji na osiedlu Północ, funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn, którzy posiadali przy sobie substancje psychotropowe. Przy 18-latku policjanci znaleźli kilka działek dilerskich metamfetaminy, a przy jego starszym o 7 lat koledze 45 działek. Jak się okazało, 25-latek również w miejscu zamieszkania przechowywał narkotyki. Policjanci oprócz 1160 działek dilerskich metamfetaminy znaleźli też 44 tabletki ekstazy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Tego samego dnia nieumundurowani stróże prawa dotarli także do 23-letniego mieszkańca miasta, który w pomieszczeniu gospodarczym posiadał ponad 21 tysięcy działek dilerskich amfetaminy i prawie 1,6 tysiąca działek metamfetaminy. Na wniosek prokuratora sąd zastosował względem 23-latka 3-miesięczny areszt. Za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych grozi mu do 10 lat więzienia.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami i dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas do brania narkotyków i dopalaczy.

źródło: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content