play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Częstochowa: Pijany prowadził kradziony samochód

today15 stycznia 2020

Background

Pijany prowadził kradziony samochód. Policjanci odzyskali skradzionego mercedesa wraz z przyczepą i elektronarzędziami. Za jego kierownicą siedział 33-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy – kierował samochodem, mając prawie 2 promile alkoholu w swoim organizmie.

We wtorek, w godzinach wieczornych policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Okazało się, że kierowca był pijany. Badanie wykazało prawie dwa promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze szybko ustalili, że samochód, którym podróżował 33-latek, pochodzi z przestępstwa. Jego właściciel kilka godzin wcześniej zgłosił kradzież pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci znaleźli przy nim jeszcze 10 tys. złotych, które również pochodziły z przestępstwa.

Dzisiaj 33-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty kradzieży samochodu i pieniędzy oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Odzyskany przez funkcjonariuszy Mercedes oraz pieniądze zostały zabezpieczone i trafiły do swojego prawowitego właściciela.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content