play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Częstochowa: Policyjny pościg ulicami miasta zakończony aresztem

today28 września 2020

Background

Policyjny pościg ulicami miasta zakończony aresztem. 24-latek był znany policji z kierowania pojazdem bez uprawnień, więc gdy śledczy ponownie zauważyli go za kierownicą, postanowili natychmiast go zatrzymać. Ten jednak nie miał zamiaru poddać się poleceniom funkcjonariuszy i podjął próbę ucieczki.

24-latek był znany częstochowskim policjantom z  kierowania samochodem bez uprawnień. Ponadto był już wielokrotnie karany za przestępstwa narkotykowe, kradzieże i rozboje. Stąd też, gdy funkcjonariusze zauważyli go prowadzącego Alfę Romeo, postanowili go zatrzymać.

Ten jednak zamiast się zatrzymać, na widok radiowozu przyspieszył i próbował uniknąć kontroli drogowej. Już po chwili stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale został szybko zatrzymany przez policję. Jak się okazało, powodem ucieczki 24-latka był nie tylko brak uprawnień do kierowania, ale prawie 1 kg marihuany i amfetamina ukryta w pudełku po cukierkach.

Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie spędzi kolejne 3 miesiące. Za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KMP Częstochowa

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content