play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Częstochowa: Włamywali się na posesje i kradli motocykle! Niektóre udało się im sprzedać

today7 lipca 2021

Background

Kryminalni z Koniecpola i Olsztyna zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 24 i 22 lat, zamieszanych we włamania i kradzieże starodawnych motocykli. Podejrzani to mieszkańcy gminy Janów i Żarki. Stróże prawa odzyskali łącznie dziewięć skradzionych jednośladów. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

Od kilku tygodni policjanci z Koniecpola i Olsztyna pracowali nad serią włamań i kradzieży motocykli zaistniałych na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. Kryminalni wytypowali mężczyzn mogących mieć związek ze zniknięciem motocykli. Kilka dni temu śledczy zatrzymali 24 i 22-latka podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw.

Podczas dalszych czynności, policjanci krok po kroku ustalali i typowali miejsca przechowywania skradzionych motocykli. Jak się okazało, część z nich miała już nowych właścicieli. Policjanci w wyniku przeprowadzonych przeszukań odzyskali siedem jednośladów. Dodatkowo wyjaśniło się, że rabusie mają na swoim koncie jeszcze dwie inne kradzieże jednośladów, które nie zostały zgłoszone. Łączna wartość skradzionych pojazdów wyniosła prawie 37 tysięcy złotych.

Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Przyznali się oni do popełnionych czynów. O ostatecznym wymiarze kary dla podejrzanych zadecyduje sąd. Grozi im do 10 lat więzienia. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content