play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Częstochowa: Wykorzystał pandemię i oszukał ludzi metodą na rękawiczki

today28 czerwca 2021

Background

62 zarzuty usłyszał mieszkaniec Częstochowy, który w Internecie oferował do sprzedaży rękawiczki nitrylowe. Towar cieszył się znacznym wzrostem sprzedaży, gdyż był trudno dostępnym artykułem w czasie pandemii COVID- 19. Po otrzymaniu zapłaty, 36-latek nie wywiązywał się z zawartych umów. Straty, jakie wyrządził to kwota prawie 10 tysięcy złotych. Został wyśledzony w sieci przez myszkowskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z myszkowskiego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop oszusta działającego w Internecie. Mężczyzna proponował do sprzedaży trudno dostępne w czasie pandemii COVID-19 rękawiczki jednorazowe. Po otrzymaniu zapłaty nie wysyłał jednak towaru.

Policjanci krok po kroku ustalili sposób jego działania, tożsamość mężczyzny oraz dotarli do pokrzywdzonych. Jak wynika z materiałów sprawy, za oszustwami stał 36-letni mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał 62 zarzuty.

Pokrzywdzeni to osoby z całej Polski. Straty jakie wyrzCzęstochowa: Wykorzystał pandemię i oszukał ludzi metodą na rękawiczkiądził to kwota prawie 10 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 8 lat. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content